Як розвинути звичку читати
Джеймс Кліер (James Clear), автор книги «Елементарні звички: як легко і просто позбутися від поганих звичок і впровадити хороші» ( «Atomic Habits: An Easy and Proven Way to Build Good Habits and Break Bad Ones »), ділиться простими, але дієвими способами, як розвинути звичку до регулярного читання. Чарлі Мангер, мільярдер і бізнес-партнер Уорен Баффет (Warren Buffett), одного разу сказав: «Всі наймудріші люди, яких я зустрічав у своєму житті - вони дуже багато читали». Я теж читаю так багато, що навіть мої діти, сміючись, називають мене «книжка на ніжках». Для тих, хто хоче порозумнішати або розбагатіти, звичка до читання потрібна як повітря.
У книзі «Елементарні звички» я спробував описати план з 4 кроків з розвитку корисних звичок. Я назвав його «Чотири правила для бажаючих змінитися». У цій статті я приведу 10 простих способів для розвитку звички до читання.
Правило перше: зробіть читання доступним.
Наші звички і поведінка - це найчастіше просто реакції на сигнали ззовні. Ви їсте печиво, бо бачите тарілку з печивом на столі. Ви граєте в відеогру, тому що пульт під рукою. Це автоматичне поведінку можна використовувати для розвитку корисних звичок.
1. Вставши вранці з ліжка, перед тим як заправити ліжко, покладіть книгу на подушку. Увечері, лягаючи в ліжко, ви натрапите на цю «напоминалку». Прочитайте пару сторінок.
2. Поставте додатки-читалки на головний екран телефону.
Спробуйте прибрати з головного екрану значки додатків всіх соцмереж, ігор і інших розваг на кілька тижнів. Тепер кожен раз, взявши в руки телефон, ви побачите додатки-читалки, які нагадають вам про читання.
3. Виділіть собі священного місця для читання.
Звички безпосередньо пов'язані з асоціаціями. Майже у всіх випадках ваша поведінка повністю залежить від контексту або ситуації. Наприклад, вид дивана ваш мозок асоціює з переглядом серіалів. Якщо ви спробуєте читати сидячи на цьому дивані, ви відчуєте, як вас нестримно тягне до пульта телевізора - адже це те, що завжди робите саме в цьому місці. Щоб ніщо не могло вас відволікти - виділіть собі спеціальне місце, де ви будете тільки читати. Нехай це буде крісло в кутку кімнати, або кафе недалеко від роботи, вимкніть телефон, переступивши поріг, і присвятіть перерву виключно читанню. Чим більше ви присвячуєте час книзі (і нічому більше) в вашому спеціальному місці для читання, тим імовірніше, якщо ви там знову - вас відразу потягне читати.
Правило друге: зробіть читання бажаним.
Звичка почне розвиватися якщо вона буде приносити радість. Ось кілька способів, як розвинути в собі бажання читати більше:
1. Розмовляйте про книги з друзями.
Звучить просто, але читанням можна «заразитися». Стадне почуття в нас досить сильне. Якщо звичка до читання допоможе вам розвинути дружні зв'язки, то вона стане ще більш привабливою.
2. Створіть книжковий клуб.
Наведу цитату з моєї книги: «Знайдіть групу однодумців, тобто групу людей, які поводяться так, як вам би хотілося вести себе». Звички оточуючих стануть нормою і для вас. Якщо ви станете членом такого клубу (або створите власний), то вас неминуче потягне читати більше.
Правило третє: зробіть процес читання нескладним.
Одна з найголовніших ідей в моїй системі з формування нових корисних звичок - це простота. Нові звички повинні бути простими і зручними.
1. Читайте по одній сторінці в день.
Чим простіше мета, тим легше її досягти. Більшість людей беруть на себе більше, ніж можуть донести - «я прочитаю одну книгу на тиждень» або «30 книг за рік». Набагато ефективніше, якщо ви зосередитеся на першому етапі звички, ніж на її кінцевої мети. Головне - регулярність, тому щоденне читання не повинно вас напружувати. Можливо, в якісь дні ви прочитаєте і більше сторінок. Але в дні, коли вам зовсім не хочеться читати, просто читайте одну сторінку.
2. Читайте вранці.
Час - це важливий фактор в процесі формування нових звичок. Незважаючи на щоденні обов'язки, давайте собі завдання читати кожен день неухильно - вибирайте час, коли у вас є і сили, і можливості цим займатися. Для більшості людей читання вранці - ідеальний варіант. День непомітно може наповнитися всякими несподіваними справами і затягнутися далеко за північ. Відкривайте книгу і читайте ще до того, як заглянете в папку «Вхідні» на телефоні. Читайте, поки хтось не втягнув вас в інші справи.
3. Слухайте аудіокниги.
Якщо вам складно впровадити читання в звичку через те, що книгу треба носити з собою; або ж немає можливості дістати книгу і читати - аудіокниги вам на допомогу. Під час прослуховування руки ваші вільні, слухайте і робіть що завгодно: займайтеся цим, гуляйте, слухайте по шляху на роботу і т.д. Таким чином, читання непомітно, але грунтовно впишеться в ваш розпорядок дня.
Правило четверте: читання має приносити задоволення.
1. Читайте те, що подобається саме вам.
Не прагніть читати те, що вам радять інші або що модно. Якщо вас тягне на безглузді любовні романи - нехай. Якщо це Гаррі Поттер в сотий раз - на здоров'я. Якщо книга вам приносить задоволення - неважливо, яка, - більше шансів, що ви будете знову і знову тягнутися до читання.
2. Читайте те, що корисно вам особисто.
Наприклад, книги, які мають негайний вплив на вас і на ваше життя. Якщо книга може вам допомогти вирішити якісь проблеми у вашому житті, досягти якихось цілей, то ви, звичайно, відчуєте задоволення від читання, і вас знову буде тягнути до книги.
Сподіваюся, ці короткі правила допоможуть вам розвинути звичку більше читати. Якщо вас зацікавить проста в застосуванні діюча система формування корисних звичок - загляньте в мою книгу «Елементарні звички».
Детальніше на livelib.ru:
https://www.livelib.ru/translations/post/38242-kak-razvit-v-sebe-privychku-chitat-bolshe-knig